|   | 

Akcesoria dla psa, które warto mieć

Oferta akcesoriów dla psów jest bardzo szeroka i zróżnicowana, ale nie wszystkie gadżety są faktycznie przydatne. Po które akcesoria warto sięgnąć?

Transporter

Choć psy niektórych ras nie bywają przewożone w transporterach podczas podróży samochodem, to w sytuacji, gdy zechcemy polecieć na wspólne wakacje, będziemy zobligowani, by kupić transporter dla psa do samolotu. Konkretne wymogi, co do transportera, należy sprawdzić przed podróżą, by zweryfikować, czy linie lotnicze nie zmieniły regulaminu z tym związanego i by mieć pewność, że nie napotkamy na żadne problemy na lotnisku.

Legowisko

Jeśli nie chcemy, by pies lokował się do snu na naszym ulubionym fotelu w salonie, warto zadbać o równie komfortowe legowisko dla czworonoga. Powinno być dobrane do wielkości zwierzęcia, by pies mógł się w nim wygodnie ułożyć. Legowisko warto ustawić w ulubionym miejscu zwierzęcia. Jeśli postawimy je w pomieszczeniu, w którym zwierzę nie lubi przebywać, to prawie na pewno pies wybierze inne miejsce do snu i odpoczynku, a przecież nie na tym nam zależy.

Obroża i smycz

Obroża dla psa i smycz to akcesoria, które są niezbędne. Bez względu na to, z jaką rasą i z jakim usposobieniem psa mamy do czynienia, w miejscach publicznych, na chodnikach i drogach nie powinniśmy puszczać psa luzem. To zarówno kwestia wygody, jak również bezpieczeństwa samego zwierzęcia oraz ludzi. Obroża dla psa powinna być dobrana do wielkości psa i jego siły – zwierzę, które mocno szarpie za smycz nie może być wyposażone w cieniutką obrożę na delikatnej lince od smyczy regulowanej, gdyż całość błyskawicznie się zerwie.

Zabawki

Psy nie lubią się nudzić. Gdy bywają bardzo znudzone i stęsknione, psocą, mogą powodować zniszczenia w domu i w ogrodzie. Właśnie dlatego to tak ważne, by urozmaicać im czas i sprawiać, że wyładują swoją energię podczas zabawy, a nie w domu, gdy domownicy zechcą pójść spać.

Zabawki, po które warto sięgać, to wszelkie piłeczki i zabawki do rzucania. Doskonale sprawdza się talerz typu frisbee, a także zabawki edukacyjne dla zwierząt, które wzmagają spryt czworonogów i zmuszają zwierzęta do wykonywania określonych działań w celu otrzymania nagrody.

Buty i ubranie dla psa

Choć wielu osobom ubierania psa w buty lub pelerynę może się wydawać dziwactwem, to jest to rozwiązanie, które można polecić niemal każdemu. Wyjątkiem są psy dużych ras, które posiadają bardzo grubą i gęstą sierść i które nie odczuwają chłodu tak dotkliwie, jak mniejsze zwierzęta o krótszej sierści. Jeśli zaś chodzi o buty, a raczej nakładki na łapy, to warto je wybrać dla każdego psa. To kwestia ochrony psich łap przed brudem, mokrą nawierzchnią i śniegiem, ale też przed solą drogową, która może bardzo mocno podrażniać łapy zwierzęcia.

Szczotki do sierści i akcesoria do pazurów

Większość psów musi być regularnie czesana, szczotkowana, kąpana i pielęgnowana i nie tyczy się to wyłącznie zwierząt rasowych. Odpowiednie przyrządy do pielęgnacji psiej sierści i pazurów sprawiają, że wszelkie zabiegi pielęgnacyjne są łatwiejsze. Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, by wypróbować furminator, który wspaniale wyczesuje martwą sierść i podszerstek, co pozwala zredukować ilość sierści gubionej przez zwierzę każdego dnia.

Akcesoria do obcinania pazurów również są niezbędne w podstawowej pielęgnacji psa. Sprawdzają się w tym zarówno specjalne cążki, jak i gilotynki do paznokci. Nie można zapomnieć również o konieczności kupienia odpowiedniego preparatu do kąpieli psa. Nie należy korzystać z szamponów dla ludzi, ponieważ ich resztki na sierści psa mogłyby okazać się toksyczne dla zwierzęcia (szczególnie w przypadku wylizywania sierści).

Odpowiednie akcesoria dla psów ułatwiają opiekę nad zwierzęciem i wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Większość z nich nie kosztuje wiele, dlatego warto skompletować potrzebny zestaw, bo to inwestycja na dłuższy czas.

Zobacz również