|   | 

Hollywoodzki uśmiech? – jak najbardziej!

Jeśli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu i idealnie prostych zębach, trzeba niestety trochę pocierpieć. Na początku musisz znaleźć najlepszą klinikę stomatologii estetycznej, wybrać najlepsze metody leczenia i przygotować się na ok.2 lata noszenia aparatu. Po tym czasie wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej!

Skuteczne i bezpieczne wybielanie

Zanim zdecydujesz się na wybielanie zębów, musisz zorientować się gdzie wykonają taki zabieg najlepiej i za pomocą jakich środków. Na początku oczywiście trzeba zadbać o zdjęcie płytki nazębnej poprzez zabieg scallingu i piaskowania, aby każda szczelina międzyzębowa oraz szkliwo były perfekcyjnie czyste, bez zagnieżdżonych tam bakterii. Kolejny krok to już wybielanie szkliwa, które można wykonać samemu za pomocą dostępnych w aptece środków lub nakładki, którą będziesz samodzielnie nakładać w domu. Alternatywą, i to bardzo dobrą, jest profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologii estetycznej, który oferuje tylko najlepsze środki i metody, gwarantujące śnieżnobiały uśmiech. Jedną z takich certyfikowanych klinik jest np. to miejsce ortolingwa2.pl, w którym otrzymasz profesjonalną i miłą obsługę lekarzy, mających bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu różnych zabiegów stomatologicznych. Warto leczyć się u najlepszych, aby nie wydać na darmo sporej sumy pieniędzy, uzyskując niesatysfakcjonujące efekty leczenia. Jak to wygląda? Lekarz nakłada na zęby środek wybielający (do czterech razy podczas jednej wizyty). Po zabiegu nanosi na zęby środek znoszący nadwrażliwość zębów, które po wybielaniu mogą być delikatnie osłabione.

Teraz czas na aparat

Możliwości jest bez liku, ale najwięcej osób decyduje się bardzo często na jedną z tańszych opcji, czyli zwykłe aparaty stałe wykonane z metalu. Składają się na nie zamki, rurki, ligaturki oraz łuki, posiadające pamięć kształtu. Dzięki temu zawsze wracają do swojej stałej pozycji perfekcyjnie prostując zęby. Zamki mają zabarwienie srebrne lub złote, a łączące je ligaturki mogą mieć taki, kolor, jaki sobie wymarzysz. Szczególnie młodsi decydują się na założenie kolorowych ligaturek, co znacznie poprawia estetykę uśmiechu.

Oczywiście możesz zdecydować się na droższą alternatywę aparatów stałych, czyli aparaty wykonane np. z szafiru, które pod względem przezroczystości są podobne do szkła. Z kolei zamki ceramiczne lub porcelanowe mają zabarwienie mleczne i również są bardzo estetyczne, mało widoczne podczas noszenia.

Zobacz również