|   | 

Wizyta lekarska bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe!

Jeszcze do niedawna każda recepta, nawet na leki zażywane na choroby przewlekłe musiała być poprzedzona wizytą w gabinecie lekarskim. Było to niezwykle uciążliwe zwłaszcza w sytuacjach, gdy zażywane leki już się skończyły, a termin na wizytę w poradni lekarskiej wyznaczony był dopiero za kilka dni. Zdalna przychodnia to nowoczesne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w potrzeby pacjentów, zwłaszcza w okresie zwiększonego reżimu sanitarnego.

  • Zdalna wizyta lekarska - co warto wiedzieć?
  • Recepta online - leki wypisane w kilka minut
  • Lekarz online jak to działa?

Czy wiesz, że możesz otrzymać receptę od lekarza bez konieczności wychodzenia z domu? Jak to zrobić? Czytając ten tekst, uzyskasz wszystkie niezbędne informacje! Sprawdź, w jak prosty sposób możesz dostać receptę!

Zdalna wizyta lekarska - co warto wiedzieć?

Wolny dzień w pracy, by uzyskać receptę od lekarza, której wypisanie trwa przeważnie kilka minut? Teraz to już przeszłość. Jeżeli Ciebie też bardzo irytuje oczekiwanie w długich kolejkach do lekarza, skorzystaj z nowoczesnej formy obsługi medycznej, która od pewnego czasu dostępna jest w naszym kraju.

Zdalna wizyta lekarska to rozwiązanie bardzo wygodne, zwłaszcza w przypadku osób, które potrzebują szybkiej konsultacji lekarskiej. Oczywiście są sytuacje, w których wskazany jest osobisty kontakt z lekarzem, jednak w wielu przypadkach wystarczy wypełnić formularz dotyczący stanu zdrowia, a zalecenia lekarskie i recepta na konieczne leki zostaną przesłane drogą mailową.

zdjęcie maseczek ochronnych

Recepta online - leki wypisane w kilka minut

Ile trwa wypisanie recepty w gabinecie lekarskim? Przeważnie jest to czynność, która łącznie z wywiadem przeprowadzonym z pacjentem nie zajmie więcej niż dziesięć minut. Dla wielu osób niezwykle frustrujący jest fakt, że aby otrzymać receptę muszą poświęcić na to cały dzień i brać wolne w pracy.

Od stycznia 2019 roku na terenie naszego kraju obowiązują przepisy prawa, zgodnie z którymi każda przychodnia w Polsce ma obowiązek realizacji recept zdalnych. Osoba, która chce zrealizować taką receptę, musi jedynie podać farmaceucie swój PESEL oraz kod recepty otrzymany od lekarza. Recepta online i możliwość przeprowadzania zdalnych konsultacji lekarskich to optymalny sposób skrócenia czasu oczekiwania na przyjęcie u lekarza, a są sytuacje, w których każdy dzień zwłoki ma znaczenie.

zdjęcie lekarstw i owoców

Lekarz online jak to działa?

Zdalna przychodnia to miejsce, w którym uzyskasz niezbędne zalecenia lekarskie oraz możesz otrzymać receptę na niezbędne leki bez konieczności wychodzenia z domu. Nie musisz więcej stać w długich kolejkach przed gabinetem lekarskim, ryzykując złapanie kolejnej infekcji od innych pacjentów.

Jak przebiega zdalna wizyta lekarska i co zrobić, aby recepta online mogła być zrealizowana jak najszybciej? Wystarczy kilka prostych kroków! Po pierwsze, musisz wykupić konsultację lekarską na internetowej stronie przychodni. Kolejny krok, to wypełnienie szczegółowego formularza zdrowotnego. Uzyskane na jego podstawie informacje pozwolą lekarzowi ocenić stan zdrowia i zaordynować optymalne leczenia. Jeżeli niezbędny będzie pogłębiony wywiad, wówczas pracownik przychodni skontaktuje się z Tobą. Gdy wszystko będzie w porządku, otrzymasz drogą elektroniczną receptę i zalecenia medyczne. Receptę możesz wyświetlić zarówno na komputerze, jak i na telefonie komórkowym.

Zdalna konsultacja lekarska to same korzyści! Oszczędzisz przede wszystkim czas, a także nie narazisz się na ryzyko dodatkowych infekcji, którymi może skutkować kontakt z innymi chorymi w poczekalni przed gabinetem lekarza.

kobieta drapiąca się po głowie

 

Artykuł Sponsorowany

Zobacz również