|   | 

XENNA

Xenna jest to specyfik o charakterze ziołowym, który działa na organizm przeczyszczając go i usuwając z organizmu zbędne toksyny.

Jest to preparat, który znajduje swoje zastosowanie w leczeniu zaparć zarówno u osób dorosłych jak i u młodzieży po 12 roku życia. Poniżej 12 roku życia nie powinno stosować się preparatu Xenna.

Dlaczego preparat ten jest tak skuteczny a zarówno bezpieczny ?

Jego siła tkwi w składzie, ponieważ Xenna to preparat ziołowy, który zawiera w sobie liście senesu. Ich głównym budulcem są glikozydy, które mają właściwości przeczyszczające. Glikozydy te, inaczej zwane także sennozydynami docierają do jelita grubego, w którym są przekształcane w aktywne metabolity. Dzieje się tak za pomocą flory bakteryjnej znajdującej się w jelicie grubym. Dzięki zajściu takich rekacji znacznie poprawia się perystaltyka jelit oraz zmniejsza się wchłanianie wody, a także elektrolitów w jelicie grubym. Dzięki temu ziołowy preparat Xenna pozwala uruchomić skurcze jelit i dzięki czemu działa w sposób przeczyszczający na organizm człowieka.

Należy jednak uważać na pewne składniki, które może zawierać Xenna, ponieważ mogą one zawierać w sobie alergeny. Warto zatem dokładnie przestudiować skład preparatu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości udać się na konsultacje lub innego specjalisty w zakresie farmacji. Tak samo w przypadku niedrożności lub zwężenia jelit, tudzież innych problemów z układem pokarmowym ( między innymi atonia jelit czy ostre stany zapalne, choroba Leśniowskiego czy Crohna, a także wrzody czy stany zapalenia wyrostka robaczkowego ). Należy być bardzo ostrożnym, jeżeli decydujemy się zastosować preparat w ostrych bólach brzucha, których przyczyna jest nieznana i nieustalona przez specjalistę. W takich wypadkach odradza się stosowanie preparatu Xenna na własną rękę i zaleca się konieczną konsultacje z odpowiednim specjalistą. 

Usuwanie toksyn z organizmu

Preparat Xenna stanowczo odradzany jest kobietom w ciąży, a także tym, które są w okresie karmienia piersią. 

Xenna ma postać ziołowych saszetek do zaparzania. Na opakowaniu podana jest zalecana dawka dla odpowiedniego wieku i dolegliwości, której nie należy przekraczać, ponieważ przedawkowanie może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Każdą saszetkę powinno się zalać szklanką wrzącej wody. Optymalny czas parzenia to około 10 minut. 

Przeczyszczające działanie ziołowego naparu Xenna występuje zwykle od 8 do 12 godzin po wypiciu. Warto jednak pamiętać by po 7-14 dniach stosowania preparatu i dalszych problemów z wypróżnianiem należałoby skonsultować dalsze leczenie z lekarzem. Należy także uważać, jeśli podczas stosowania preparatu zażywamy inne leki, ponieważ Xenna może zmniejszyć ich wchłanianie. 

Bardzo ważne informacje

Nie należy stosować równolegle leków, których działaniem jest zmniejszenie stężenia potasu we krwi. 

Trzeba pamiętać również o tym, że zbyt długie stosowanie preparatu ziołowego Xenna może grozić zmniejszeniem stężenia elektrolitów we krwi, zwłaszcza jeśli chodzi o potas.

Warto zatem wszelkie wątpliwości poddać w dyskusję z lekarzem.

Zobacz również

  • Apap czyli paracetamol w kapsułkach

    Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...

  • Scorbolamid

    Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...