|   | 

Zakupy przez Internet - czym się kierować przy wyborze sprzętu do rehabilitacji?

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego nigdy nie jest prostą sprawą, dlatego tak ważne jest, aby dobrze wybrać sklep z bardzo szeroką ofertą produktów. Orteza czy stabilizator, mimo że mają spełniać określoną funkcję, mogą się znacznie różnić w zależności od producenta. Jak wybrać dobrze - podpowiadamy.

Sprzęt rehabilitacyjny można oczywiście wypożyczyć np. ze szpitala lub przychodni. Jednak bardzo często trzeba na niego czekać, a co więcej, nie zawsze spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Orteza okazuje się niewygodna, a stabilizator źle dopasowany. Ich zakładanie i noszenie wiąże się ze znacznym dyskomfortem. Dlatego w wielu przypadkach lepiej zdecydować się na zakupy w sklepie medycznym.

Jak wybrać sklep medyczny w Internecie?

Przede wszystkim należy kierować się szeroką ofertą sprzętu różnych producentów, co gwarantuje duży przedział cenowy i możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji. Ważne są nie tylko same produkty, ale również ich zamienniki i pomoc przy wyborze tych najlepszych, zwłaszcza jeśli mają służyć do ćwiczeń w domu. Dokładnie taką ofertę można znaleźć na platformie Ortopedio - użytkownik ma możliwość skorzystania nie tylko ze sklepu, ale również z fachowych porad specjalistów.

Ważne aby pamiętać, że sprzęt dzieli się na ten, który noszony jest przez cały czas trwania rehabilitacji, więc musi być nie tylko funkcjonalny, ale jednocześnie wygodny, aby np. usztywniona czy stabilizowana kończyna lub staw nie powodowały dodatkowego dyskomfortu - bólu, sztywności. Źle dopasowany stabilizator może obcierać czy przesuwać się, przez co nie spełni swojej podstawowej roli w procesie powrotu do zdrowia. Druga grupa sprzętu to ten, który może być używany do ćwiczeń, również tych samodzielnych w domu. Ważne, aby był bezpieczny dla użytkownika, posiadał gwarancję producenta i instrukcję obsługi. Technika wykonywania określonych sesji treningowych, w trakcie rehabilitacji, ma kluczowe znaczenie.

Czy warto prosić o poradę specjalisty?

W procesie właściwej rehabilitacji, udział specjalisty powinien być brany pod uwagę na każdym etapie powrotu do zdrowia - również jeśli chodzi o dobór odpowiedniego sprzętu. Ważne, aby rehabilitacja przebiegała we właściwy sposób, uwzględniając uraz czy kontuzję, a jednocześnie biorąc pod uwagę uprawianą aktywność fizyczną lub jej brak. Nieco inne parametry musi spełniać sprzęt, którego używa sportowiec niż osoba prowadząca siedzący tryb życia i pracy.

Platforma Ortopedio umożliwia tego rodzaju konsultacje. Można zadać pytanie online lub telefonicznie i w ten sposób szybko wyjaśnić wątpliwości - nie tylko odnośnie oferty i cen, ale również możliwości refundacji przez NFZ.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również