|   | 

Olej kokosowy z cannabis - najciekawsze zastosowania

Trudno kwestionować korzyści prozdrowotne tak marihuany, jak i oleju kokosowego, tak bowiem w jednym, jak i w drugim przypadku są one bowiem znaczące. Gdy mówimy o oleju kokosowym nie możemy nie docenić tego, że odznacza się on wysoką zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest to fenomen zwłaszcza, że mamy do czynienia z olejem pochodzenia roślinnego. Od niedawna zwraca się jednak uwagę na jeszcze jedną jego właściwość, którą powinniśmy się zainteresować. Jest nią to, że mamy do czynienia z olejem idealnym do infuzji konopi, co pozwala na stworzenie produktu charakteryzującego się wyjątkową wszechstronnością. 

Olej kokosowy, który w swoim składzie zawiera cannabis (medyczne odmiany konopii: strona www)może być stosowany na wiele sposobów, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. O konopiach wchłanianych przez skórę nie mówi się zbyt często, jeśli jednak zostaną one połączone z właściwą substancją, nie mówimy wcale o czymś, co nie jest realne. Jeśli więc połączymy ją z olejem kokosowym, otrzymamy oryginalny i niezwykle skuteczny środek stosowany zewnętrznie i łagodzący bóle mięśniowe. Olej kokosowy z cannabis można też stosować tak, jak zwykle wykorzystuje się oleje roślinne. Może być on zamiennikiem dla masła oraz innych olejów w każdym z naszych ulubionych przepisów. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby dodawać go nawet tam, gdzie przepis kulinarny nie przewiduje takiej praktyki. Kreatywność w kuchni z pewnością korzystnie zaskoczy domowników.

Latem warto też przypomnieć sobie o oleju kokosowym z cannabis, gdy staniemy się ofiarami zbyt intensywnego słońca. Oczywiście, powinniśmy dążyć przede wszystkim do tego, aby go unikać, gdy jednak nie ma takiej możliwości, warto odwołać się do środka, który łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Innym ciekawym zastosowaniem zewnętrznym oleju kokosowego z cannabis jest użycie go podczas masażu. Jego zapach jest kojący, a efekty masażu mogą okazać się naprawdę zaskakujące. Jeśli obawiamy się aż tak ekstremalnych połączeń, a jednak chcemy uatrakcyjnić nasz jadłospis, ciekawym rozwiązaniem może się okazać cannabis z kawą. Jeśli użyjemy blendera lub miksera, olej kokosowy może zamienić w naszej kawie klasyczną śmietankę. Na pewno będzie przy tym zdrowszy.

Źródło: skunk24.com

Zobacz również