|   | 

Domowe sposoby na swędzenie pochwy

Odczuwaj swędzenie w okolicach intymnych? Poznaj domowe sposoby na wyeliminowanie wspomnianej dolegliwości.

W momencie, w którym zaczynamy odczuwać niepokojące objawy ze strony naszego organizmu, takie jak ból, świąd czy też pieczenie, pierwszym co z reguły robimy jest sięgnięcie po domowe sposoby umożliwiające nam wyeliminowanie wspomnianego problemu. Oczywiście ratujemy się nimi tym chętniej, im bardziej wstydliwe są objawy wspomnianej dolegliwości. Nic zatem dziwnego, iż w chwili odczuwania świądu w okolicach pochwy zdecydowana większość kobiet ucieka się do nadmienionych powyżej, domowych sposobów leczenia. Jak zatem samodzielnie wyeliminować problem swędzenia pochwy?

Zanim przejdziemy do omówienia domowych sposobów na swędzenie pochwy, w pierwszej kolejności koniecznie należy zaznaczyć, iż metody te mogą być stosowane wyłącznie przez kobiety, które nie cierpią z powodu infekcji bakteryjnych bądź też grzybiczych. O wymienionych dolegliwościach możesz przeczytać np. na stronie lactovaginal.pl. Jeśli więc posiadasz jakiekolwiek podejrzenia, iż swędzenie może być objawem wyżej chorób kobiecych, to bezzwłocznie udaj się do ginekologa. Oczywiście wizyta u lekarza konieczna jest również w przypadku pojawienia się jakichkolwiek innych objawów, takich jak np. zanik miesiączki. Jeśli jednak jesteś pewna, iż świąd nie jest wynikiem poważniejszej choroby, wówczas możesz zastosować opisane poniżej metody jego zwalczania.

Higiena intymna

W celu przywrócenia prawidłowej flory bateryjnej warto sięgnąć po ogólnodostępne środki do higieny intymnej pod postacią żeli czy też pianek. Wybieraj jednak te produkty, które posiadają bardzo niskie pH (3,5).

Prawidłowy poziom flory bakteryjnej przywróci również kąpiel z sodą do pieczenia. Po prostu wsyp do wanny 1 łyżeczkę wspomnianej sody i… gotowe.

Do samego mycia nigdy nie używaj myjek, gdyż w praktyce na ich powierzchni obecna jest bardzo duża ilość bakterii. O wiele lepszym rozwiązaniem jest użycie własnej, czystej dłoni. Z kolei do wycierania warto stosować ręczniki jednorazowe lub też ręcznik bawełniany przeznaczony wyłącznie do tego celu.

Dieta

Na samym końcu warto dokładnie przyjrzeć się w swojej diecie. Jeśli jesz mało nabiału to koniecznie włącz do codziennego menu jogurty, maślanki czy też białe sery. To właśnie one będą stanowiły swego rodzaju wsparcie dla funkcjonowania flory bakteryjnej pochwy.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również