|   | 

Chlorella (preparat ziołowy) - tabletki

Chlorella to preparat ziołowy i zarazem suplement diety w formie tabletek, którego głównym składnikiem jest glon chlorella.

Co zawiera i jak działa Chlorella?

Chlorella to słodkowodny jednokomórkowy glon i zarazem główny składnik preparatu. Dzięki podaniu specjalnemu procesowy dezintegracji ścian komórkowych komórek glonu możliwy stał się dostęp do składników odżywczych zawartych w ich wnętrzu. To składników tych należą chlorofil, białka, witaminy i składniki mineralne. Dzięki wielowarstwowej ścianie komórkowej chlorella wykazuje dużą zdolność wiązania toksyn i metali ciężkich, a tym samym znacząco wspiera ich usuwanie z organizmu. Sam chlorofil na rynku występuje już także jako suplement w formie płynnej i jest to bez wątpienia rozwiązanie bardzo wygodne. Więcej na temat płynnego chlorofilu można dowiedzieć się w ciekawym artykule portalu zielnikonline -  https://zielnikonline.pl/zdrowy-tryb-zycia/plynny-chlorofil-zielony-napoj-ktory-moze-wiecej/vmhe_uxgh >>

Kiedy stosować Chlorella?

W związku z tym, że preparat jest suplementem diety, nie istnieją wyłączne przesłanki do rozpoczęcia stosowania go. Wspiera codzienną dietę każdej osoby, która chce poprawić jakość codziennego życia.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Suplement diety nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania jest również uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik  preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Chlorella?

Dla zdrowia istotna jest zbilansowana oraz zróżnicowana dieta, a także zdrowy, aktywny tryb życia, dlatego suplement nie może być traktowany w kategoriach substytutu zróżnicowanej diety. Dlatego też ważne jest, by nie przekraczać dziennej zalecanej dawki. Należy mieć również na uwadze fakt, że niektóre choroby oraz inne okoliczności mogą być powodem do zaprzestania stosowania preparatu bądź zmiany jego dawkowania.

Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?

Nie istnieją dane potwierdzające lub zaprzeczające istnienie wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów bądź obsługę maszyn czy urządzeń.

Oczyszczenie organizmu

Dawkowanie preparatu Chlorella

Nie należy przekraczać zaleconej dobowej dawki. Zwiększenie jej nie wpływa na skuteczność działania preparatu, natomiast może zagrażać zdrowiu i życiu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania Chlorella należy skontaktować się z lekarzem.

Dobowa dawka wynosi 2 tabletki (1g) przyjmowane 1-3 razy na dobę.

Czy można stosować Chlorella w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży lub karmienia piersią przyjmowanie każdego preparatu powinno być skonsultowane z lekarzem. Chlorella nie powinien być stosowane przez kobiety w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie istnieją żadne dane potwierdzające lub negujące interakcje preparatu z jakimikolwiek innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Na chwilę obecną nie istnieją żadne dane informujące o możliwych działaniach niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Zobacz również

  • Apap czyli paracetamol w kapsułkach

    Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...

  • Scorbolamid

    Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...