Koniec z impotencją, czas na sięgnięcie po leki z...
Problemem wielu mężczyzn jest impotencja, która może utrzymywać się przez długi czas, co niestety staje się frustrujące, obniża...
Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie między innymi przy leczeniu stanów gorączkowych, przeziębień oraz nieżytów dróg oddechowych.
Salicylamid zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, dzięki czemu jest skuteczny jako środek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny oraz przeciwbólowy. Jego działanie opiera się na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz, które są odpowiedzialne za syntezę prozapalnych prostaglandyn.
Rutozyd pozwala zwiększyć przepuszczalność naczyń krwionośnych, poprawia ich elastyczność oraz wzmacnia ich ściany. Dodatkową zaletą jest również fakt, że ochrania on witaminę C przed utlenieniem, co w dużym stopniu ułatwia jej wchłanianie.
Kwas askorbinowy, powszechnie znany jako witamina C, który bierze znaczący udział w procesie utleniania oraz redukcji, a także syntezy kolagenu, ma na celu wspomaganie odporności w okresie grypy oraz przeziębienia. Dodatkowo ułatwia przyswajanie żelaza i jest skutecznym antyoksydantem (oczyszcza organizm).
Skład preparatu
Na każdą jedną tabletkę Skorbolamidu składa się 5 mg rutozydu, 100 mg kwasu askorbinowego oraz 300 mg salicylamidu. Do pozostałych składników można zaliczyć między innymi skrobię ziemniaczaną, żelatynę, talk czy wodę oczyszczoną. W otoczce tabletki występuje również sacharoza, guma arabska, wosk Carnauba oraz żółcień chinolinowa.
Sposób dawkowania
Dawkowanie preparatu powinno być zgodne z informacjami, które zostały zawarte na ulotce oraz być zgodne z poleceniami lekarza. Zalecana dawka leku wynosi 1-2 tabletki 3 razy na dobę. Scorbolamid powinien być przyjmowany podczas jedzenia, popijany szklanką wody lub mleka.
Preparatu nie powinny stosować osoby przed ukończeniem 16. roku życia.
Możliwe działania niepożądane
Możliwe jest wystąpienie zaburzeń przewodu pokarmowego, takich jak na przykład wymioty, nudności, uczucie pieczenia w żołądku. Co więcej, mogą pojawiać się również zawroty głowy, zaburzenia równowagi, zmiany skórne, nadmierne pocenie się, bardziej obfite miesiączki, zaburzenia krzepliwości krwi.
Długotrwałe stosowanie preparatu może spowodować zmniejszenie płodności u mężczyzn oraz spadek liczy białych krwinek oraz płytek krwi.
Problemem wielu mężczyzn jest impotencja, która może utrzymywać się przez długi czas, co niestety staje się frustrujące, obniża...
Zakażenia różnymi bakteriami oraz stany zapalane pochwy są bardzo częstym schorzeniem wielu kobiet. Aby przeciwdziałać tym schorzeniom...
Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...
Xenna jest to specyfik o charakterze ziołowym, który działa na organizm przeczyszczając go i usuwając z organizmu zbędne toksyny. Jest...