|   | 

Dieta a przemiana metaboliczna – czym się różnią?

Setki diet, tysiące godzin spędzonych na treningach, głodówki… Czego nie zrobimy dla idealnej sylwetki i lepszego samopoczucia? Niestety, jeżeli stosujesz nieprawidłową dietę, same ćwiczenia nie wystarczą, by odzyskać i utrzymać szczupłą sylwetkę nie rujnując swojego organizmu. Jak wobec tego wybrać odpowiednią dla siebie dietę, by oczyścić organizm i poprawić jakość życia? Podpowiada Izabela Sowińska-Bajon, ekspert Kreacji Ciała.

Złudne diety cud

Na rynku istnieje wiele restrykcyjnych diet, które poza zgubnym wpływem na naszą sylwetkę, stan skóry, włosów czy paznokci, stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Oparte są zazwyczaj na wybranych składnikach: bananowa, kapuściana, ryżowa, jabłkowa czy mleczna. Cudowne diety zazwyczaj ograniczają ilość przyjmowanych kalorii kosztem naszego zdrowia. Doprowadzają do poważnych niedoborów witamin i składników mineralnych oraz pogarszają samopoczucie powodując rozdrażnienie i uczucie nieustannego głodu.

„Cudowne diety” mają to do siebie, że dostarczają naszemu organizmowi bardzo małą ilość energii. Oczywiście w początkowej fazie nasz organizm, zaskoczony taką rewolucją żywieniową, poddaje się zmianom. Jesteśmy zadowoleni, bo subiektywnie szybko gubimy niechciane kilogramy, a jedynym sygnałem niezadowolenia, jakie daje nam nasze ciało jest uczucie niedosytu czy gorsze samopoczucie. Z czasem organizm przyzwyczaja się do głodówki i włącza tzw. „tryb energooszczędny” zużywający mniej energii. Niestety, wkrótce nasze ciało będzie dążył do magazynowania, każdej możliwej porcji energii, by zabezpieczyć się na wypadek głodu. Stąd już prosta droga do efektu jojo.- mówi Izabela Sowińska-Bajon, Coach.

Racjonalna dieta

Racjonalne odżywianie się podstawą

Zdrowa dieta, to przede wszystkim racjonalne odżywianie się. Podstawą jest odpowiednio dobrane menu bogate w witaminy i minerały połączone z odpowiednio dobraną suplementacją. Uzupełnienie codziennego menu naturalnymi i łatwo przyswajalnymi suplementami pozwala uzupełnić niedobry, których brakuje w codziennym menu. Doskonałą alternatywą dla wyniszczających diet jest Kreacja Ciała i dedykowany Program Przemiany Metabolicznej. W przeciwieństwie do całej palety ryzykownych diet zakłada on bezpieczne odtruwanie organizmu, poprawienie jakości życia i zgubienie przy tym zbędnych kilogramów.

Program Przemiany Metabolicznej różni się tym od tradycyjnych diet, tym że jest zaplanowanym odżywianiem organizmu z zastosowaniem mądrej suplementacji. Składa się z dwóch faz: 28 dniowej aktywacji oraz 90 dniowej fazy stabilizacji. W tym czasie oczyszczamy i odtruwamy organizm ze szkodliwych toksyn, po czym utrwalamy dobre nawyki żywieniowe, których nauczyliśmy się rozpoczynając program. Program Przemiany Metabolicznej zakłada 4 posiłki dziennie, spożywanie płynów 15 minut przed i po jedzeniu, głownie wody niegazowanej z niską zawartością sodu, a także odstawienie soli, cukru i alkoholu. Głównym założeniem programu jest oczyszczanie organizmu, zdrowe odżywianie ciała, poprawienie jakości życia, a nie odchudzanie. Utrata wagi jest tylko skutkiem ubocznym pozbycia się odpadów przemiany materii. Dlatego wybierając dietę należy wybrać taką, która zagwarantuje zarówno zrzucenie zbędnych kilogramów, jak i zdrowie. Zaangażowanie  i poświęcenie teamu Kreacji Ciała – dietetyka, coacha oraz fizjoterapeuty, są kluczowe dla osiągnięcia wytyczonego celu oraz dla odniesienia sukcesu. Każdy w Kreacji Ciała wnosi swój wkład i jest częścią całości. Bez wartości nic nie jest możliwe! – mówi Izabela Sowińska-Bajon, Coach.

Zobacz również