|   | 

Wkładki higieniczne – sprawdzony sposób na świeżość każdego dnia

​Zjawisko nietrzymania moczu nie zawsze ma złożony charakter. Nie zawsze towarzyszą mu też nasilone objawy. Zdarza się, że utrata kontroli nad pęcherzem jest jedynie wynikiem zażywania niektórych leków lub też stanu zapalnego pęcherza. Wówczas wraz z usunięciem głównej przyczyny przykre następstwa zostają zniwelowane, a sam wyciek moczu jest niewielki. Jednak bez względu na stopień nasilenia objawów oraz czas ich trwania mimowolne oddawanie moczu zawsze powoduje duży dyskomfort. Jak go zmniejszyć?

Nietrzymanie moczu i jego następstwa

Pomimo tego, że zjawisko nietrzymania moczu najczęściej jest przypisywane osobom w podeszłym wieku, tak naprawdę jego skutki mogą dosięgnąć każdego, także ludzi młodych. Na skutek przebytej interwencji chirurgicznej, zażywania niektórych lekarstw, osłabienia siły mięśni dna miednicy w wyniku podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego, a także chorób współwystępujących może dochodzić do mimowolnego upuszczania niewielkiej ilości moczu.

Skąpy wyciek moczu, nawet jeśli ma wyłącznie przejściowy charakter, niestety zawsze wiąże się z poczuciem dyskomfortu i lęku przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. Obawa przed niekontrolowanym wyciekiem oraz towarzyszącym mu nieprzyjemnym zapachem bywa na tyle duża, że niejednokrotnie utrudnia, a wręcz uniemożliwia podejmowanie codziennych aktywności. Wiele osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu na czas jego trwania pozostaje w częściowej izolacji. Na szczęście wszystkie wstydliwe objawy można skutecznie zamaskować, sięgając po wkładki higieniczne.

Zadbaj o higienę – poznaj skuteczność wkładek higienicznych

Wkładki higieniczne to produkty przeznaczone do codziennej higieny intymnej. Najczęściej sięgają po nie kobiety w celu zabezpieczenia bielizny przed pojawiającymi się upławami. Niektóre panie stosują wkładki wyłącznie podczas infekcji intymnych lub kiedy na skutek zmian hormonalnych będących następstwem cyklu miesięcznego pojawia się więcej wydzieliny z pochwy. Inne zaś stosują je codziennie, chcąc czuć się świeżo.

Innym rodzajem wkładek są wkładki na nietrzymanie moczu, np. marki TENA. W odróżnieniu od tradycyjnych cechuje je zwiększona chłonność. Specjalny wkład pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy, zapewniając uczucie świeżości i suchości. Pomimo tego, iż są niezwykle dyskretne, wkładki skutecznie zabezpieczają bieliznę, chroniąc przed przeciekaniem. Ich stosowanie to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego, niewielkiego wycieku moczu, np. podczas kichania lub kasłania (tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu). Wkładki higieniczne na nietrzymanie moczu marki Tena przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ich skuteczność oraz zakres wchłaniania wilgoci można przetestować, korzystając z możliwości zamówienia bezpłatnych próbek na stronie tena.pl.

Artykuł partnera

Zobacz również