|   | 

Multilac czyli skuteczny probiotyk

Jednym z synbiotyków, których struktura wyróżnia się mnogością szczepów żywych bakterii oligofruktozowych i probiotycznych, jest Multilac.

Jego skład wpływa chociażby na to, że mikroflora w przewodzie pokarmowym wraca do swojej naturalnej formy i wspiera ludzki organizm w dojściu do pełnej sprawności tuż po terapii opartej na antybiotykach, jak i też w czasie jej trwania.

Struktura synbiotyku:

Do składu probiotyku Multilac zaliczymy chociażby takie szczepy probiotycznych bakterii jak Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus helveticus, Lactococcus lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus. Z kolei substancją w strukturze preparatu, którą możemy uznać są odżywcza, jest oligofruktoza.

Jak spożywać?

Dawki probiotyku Multilac powinny być zgodne z zaleceniami doktora lub też oparte na informacjach znajdujących się na ulotce.

Przyjmowanie probiotyku

Skuteczna powinna być nawet kapsułka probiotyku zażywana raz na dzień, tuż przed spaniem. Multilac to preparat przede wszystkim kierowany dla osób dorosłych, ale mogą go stosować także dzieci, jeśli są w stanie samodzielnie połykać tabletki. Kapsułkę powinno się zapić dużą ilością wody.

Przeciwwskazania:

Stosowanie probiotyku Multilac nie jest wskazane dla osób, które są uczulone na którykolwiek ze składników synbiotyku. Preparatu nie powinno podawać się dzieciom, które nie są w stanie samodzielnie przełknąć kapsułki. Dlatego też Multilac powinien być przechowywany w miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu, jak i poza wpływem światła.

Przechowywanie probiotyku w lodówce nie jest konieczne. Zanim spożyje się kapsułkę, koniecznie należy przeczytać treść ulotki, jak i skontrolować datę ważności umieszczoną na pudełku. Powinno ściśle stosować się do zaleceń w kwestii częstotliwości brania kapsułki. Suplement diety może być tylko wsparciem, a nie pełnoprawnym zamiennikiem różnorodnej, zbilansowanej diety.

Zobacz również

  • Apap czyli paracetamol w kapsułkach

    Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...

  • Scorbolamid

    Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...