|   | 

Odżywki na siłę – co wybrać?

Aby ćwiczenia siłowe przynosiły zamierzony efekt, a organizm osiągnął dobre wyniki treningów, można wspomóc ciało odżywkami. Te najpopularniejsze są pochodzenia naturalnego bądź powstały w wyniku przemyślanego doboru elementów. Jakie zatem dobrać odzywki na sile? Poniżej przedstawiamy kilka z nich, które bardzo pozytywnie wpływają na organizm i sprawiają, że jesteśmy silniejsi.


Kreatyna
Kreatyna to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych odżywek na sile. Podczas wysiłku beztlenowego, który trwa kilkanaście sekund — dostarcza dodatkowej energii i daje możliwość wykonania jeszcze kilku powtórzeń więcej niż bez kreatyny. Wpływa ona na rozwój mięśni, zwiększenie siły i przyrost masy. Na rynku obecnych jest kilka form, a najbardziej znany to jabłczan sodu. Nie ma większej różnicy, w jakiej formie przyjmujemy kreatynę, gdyż są tak samo skuteczne. Niektóre z nich mogą wywoływać skutki uboczne np. gromadzić wodę w warstwie podskórnej, ale jest to indywidualna kwestia. Kreatynę powinno przyjmować się przed lub tuż po treningu, aby dawała najlepsze rezultaty.
https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-kreatyne-ktora-bedzie-najlepsza/4820/


Arginina
Drugim najpopularniejszym środkiem wspomagającym treningi jest arginina. Zwiększa ona zawartość tlenku azotu, co skutkuje znacznie wydajniejszym dostarczaniem aminokwasów i glukozy do krwi. Te związki z kolei przekładają się bezpośrednio na siłę i sprawność mięśni. W takim stanie możemy wykonywać trudniejsze ćwiczenia i dłużej trenować. Arginina wspomaga też regenerowanie się mięśni, co jeszcze bardziej zwiększa potencjał treningowy. Suplement powinno przyjmować się na ok. 30 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Arginina zawarta w organizmie człowieka może mieć zbyt niski poziom ze względu na wiek czy złe odżywianie się, ale suplementacja powoduje prawidłowe dotlenienie i transportowanie substancji odżywczych.
https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/arginina-co-to-jest-jak-dziala-dawkowanie-i-wystepowanie/8105/


Beta-Alanina
Bardzo ciekawym działaniem może pochwalić się Beta-Alanina. To związek, który opóźnia zmęczenie i redukuje zawartość kwasu mlekowego w organizmie. Takie działanie pozwala na dłuższe treningi i ma działanie kompleksowe. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest zwiększenie testosteronu, co z kolei wpływa bezpośrednio na zwiększenie siły. Beta-Alanine przyjmuje się na 30 min przed treningiem, aby w pełni zadziałała.

Czy odżywki są bezpieczne ?
Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Mówiąc o bezpieczeństwie, trzeba podkreślić, że tylko te legalne i dopuszczone do sprzedaży dają gwarancję bezpieczeństwa. Kategorycznie należy unikać tych bez etykiet, z niepewnego źródła czy sprowadzonych np. z Chin gdzie obowiązują inne standardy lub zostały po prostu podrobione. Zażywanie takich specyfików może w najlepszym razie nie dawać żadnych efektów lub być bardzo groźne dla zdrowia. Ważnym aspektem, który sprawia, że przyjmowanie odżywek jest bezpieczne to dawkowanie zgodnie z zaleceniami producenta oraz sprawdzanie, czy można dany suplement stosować z innymi tego typu używkami.

Czy warto używać odżywki ?
Po raz kolejny odpowiedź jest pozytywna. Organizm człowieka bez wspomagania może regenerować się tylko do pewnego poziomu, a cały proces trwa znacznie dłużej. Różnego rodzaju odżywki wspomagają trening, pozwalają na szybszy wzrost mięśni i zwiększają efekty ćwiczeń. Odpowiednie stosowanie pozwala na dużo lepsze efekty niż plan treningowy bez odżywek. Drugim plusem, który również zachęca do tego kroku — jest dostępność i cena. Odżywki można kupić w aptekach czy specjalnych sklepach oferujących takie produkty. Sumy zaczynają się od kilku – kilkunastu złotych więc jest to korzystna cena za zwiększenie wydajności organizmu.

 

Zobacz również