|   | 

POLOPIRYNA C plus

Polopiryna C Plus to musujący proszek o cytrynowym smaku, wykazujący działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, dzięki czemu jest skuteczny w walce w grypą i przeziębieniem.

Działanie Polopiryny C Plus obejmuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, co zawdzięcza się zastosowaniu wielu zawartym w niej składnikom. Opatentowany i wyjątkowy skład gwarantuje, że każdy pacjent otrzyma wszystkie substancje niezbędne do wyleczenia grypy i przeziębienia. Sam lek jest szybko i skutecznie wchłaniany przez organizm dzięki postaci jego podania oraz wysokim dawkom substancji czynnych. Wszystko to sprawia, ze lek może skuteczne zwalczać grypę, przeziębienia, a także wszystkie dolegliwości związane z tymi chorobami. Przeznaczeniem Polopiryny C Plus jest stosowanie podczas grypy i przeziębienia, jednak może pomagać również w sytuacji odczuwania lekkiego i średniego bólu zębów, stawów, mięśni, nerwobólów oraz bólu głowy, a tym migrenowych.

Skład:

Skład Polopiryna C Plus obejmuje: kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy, jany wapnia, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy, aspartam, aromat cytrynowy, laurylosiarczan sodu, ß-karoten, powidon K-25.

Walka z grypą

Dawkowanie:

Bardzo istotne jest, by przestrzegać zaleceń lekarza odnośnie dawkowania preparatu lub stosować się do informacji zawartych w ulotce. Nie należy przekraczać dobowej dawki preparatu, co może wiązać się z konsekwencjami zdrowotnymi. Osoby dorosłe nie powinny przekraczać maksymalnej dobowej dawki leku, która wynosi 6 saszetek na dobę, przy czym zaleca się stosowanie 1-2 saszetek trzy razy na dobę. Dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby w podeszłym wieku nie powinny przyjmować więcej niż 3 saszetki na dobę - jedna saszetkę trzy razy na dobę. Saszetkę należy rozpuścić w ½ szklanki przegotowanej i przestudzonej wody, a następnie przyjąć lek zaraz po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku to główne przeciwwskazanie do stosowania go. Przed zażyciem ważne jest dokładne zapoznanie się z treścią ulotki, a także sprawdzenie daty ważności na opakowaniu. Należy pilnować nie przekraczania dobowej dawki leku, co mogłoby mieć poważne konsekwencje zdrowotne, a także dbać o przechowywanie w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zobacz również

  • Apap czyli paracetamol w kapsułkach

    Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...

  • Scorbolamid

    Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...