|   | 

Niedrogie i nietypowe sposoby na problemy skórne

Idealna cera to marzenie wielu osób, które bardzo trudno jest urzeczywistnić. Zanieczyszczenie powietrza, bakterie, nieodpowiednia dieta i źle dobrana pielęgnacja mogą sprawiać, że nasza cera będzie szara i pełna niedoskonałości. Drogie specyfiki i kuracje nie zawsze pomagają uporać się ze wspomnianymi problemami skórnymi, a ich rozwiązaniem mogą być niepozorne i niedrogie kosmetyki i zabiegi.

Maść tranowa – idealny środek na oparzenia, rany, niedoskonałości i inne problemy skórne

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przetestować maści tranowej, to najwyższy czas, by nadrobić zaległości. To specyfik o dość oryginalnym, by nie powiedzieć dziwnym, zapachu, który przypomina tran. Nie warto zniechęcać się do tej maści na podstawie zapachu, gdyż wykazuje ona niezwykłą skuteczność w pielęgnowaniu cery problematycznej, atopowej, trądzikowej i z wieloma innymi kłopotami skórnymi. Sama maść tranowa jest zaskakująco tania (można ją kupić już za kilka złotych), a jej działanie jest szersze niż mogłoby się wydawać.

Maść tranowa koi i łagodzi podrażnienia skóry, poprawia jej elastyczność i przyspiesza gojenie, dlatego jest polecana osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, alergie i różnorodne podrażnienia. Maść tranowa wykazuje również silne właściwości nawilżające, a to sprawia, że można stosować ją punktowo na szczególnie przesuszone obszary skóry, jak łokcie lub pięty.

Sudocrem i inne specyfiki z dziecięcego działu

Pielęgnacja dziecięcej skóry wymaga szczególnie delikatnych środków, a to sprawia, że po kosmetyki dziecięce mogą sięgać bez obaw także osoby dorosłe o szczególnie wrażliwej i kłopotliwej cerze. Jednym z takich środków jest popularny Sudocrem, który można stosować także na wiele innych, trochę nietypowych sposobów.

Sudocrem to specyfik, który zawiera tlenek cynku i lanolinę, a to sprawia, że można go stosować bezpiecznie na podrażnioną, skaleczoną, a nawet zmienioną chorobowo skórę. Z pomocą Sudocremu można zwalczać opryszczkę, odpieluszkowe podrażnienie skóry, oparzenia, alergie skórne, a nawet trądzi. Sudocrem na twarz należy nakładać cienką warstwą, na noc i najlepiej tylko od czasu do czasu, gdyż z uwagi na zawartość tlenku cynku, specyfik ten działa wysuszająco.

Dziecięce kosmetyki to nie tylko Sudocrem, ale również kosmetyki do pielęgnacji ciała, szampony, kremy i oliwki. Wszystkie te preparaty są bardzo delikatne i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić konwencjonalne kosmetyki dla dorosłych osobom, które mają szczególnie wrażliwą skórę lub borykają się z jej mocnym podrażnieniem.

Pielęgnacja cery problematycznej, trądzikowej, wrażliwej i podrażnionej nie jest łatwa ani tania. Kosmetyki najpopularniejszych marek do tak wymagającej skóry kosztują wiele, a nie zawsze okazują się skuteczne. Alternatywą mogą być specyfiki tak nietypowe, jak kosmetyki dziecięce, maść tranowa, maść z witaminą A i tym podobne produkty. Ich działanie jest skuteczne, a cena zachęca do ich przetestowania.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również