|   | 

Opaska żołądkowa w walce z otyłością

Współczesne statystyki dotyczące otyłości są zatrważające. Lekarze oraz dietetycy biją na alarm, gdyż skala choroby wskazuje na jej charakter globalny, a co gorsza zaczyna dotykać ludzi w coraz młodszym wieku. Należy mieć świadomość, że stan dużej otyłości na dłuższą metę prowadzi nas do przedwczesnej śmierci i cierpienia spowodowanego towarzyszącymi jej chorobami. Jakie kroki należy przedsięwziąć i do kogo zgłosić się o pomoc gdy sami przestajemy sobie radzić z nadmiernymi kilogramami?

Gdzie szukać pomocy?

Odpowiedź jest krótka- u lekarza! I nie ma w tym nic wstydliwego, że problem nadmiernych kilogramów jest problemem natury medycznej. Zwykle po przekroczeniu pewniej granicy wszelkie sposoby radzenia sobie na własną rękę kończą się bolesnym fiaskiem i gigantycznym efektem jojo znacznie pogarszającym stan opłakanego już zdrowia. Nie warto również zwlekać z podjęciem decyzji o wizycie u specjalisty, gdyż pochodne od otyłości choroby rozwijają się w ukryciu długimi latami. Na terenie Polski istnieje bardzo niewiele szpitali świadczących kompleksowe usługi wysokiej jakości w tymże zakresie. Leczenie bariatryczne to niezwykle skomplikowany proces wymagający pracy sporego sztabu specjalistów. Dla przykładu leczenie otyłości opaską żołądkową w prywatnej klinice Medicover wiąże się z intensywną współpracą bariatry, dietetyka, chirurga, psychologa oraz rehabilitanta. Akurat w tym konkretnym przypadku są to specjaliści dość wysokiej klasy, a naprawdę nie często zdarza się, iż takowi spotkają się dokładnie w jednym miejscu, dlatego warto dokładnie rozważyć do której placówki udać się z problemem.

Opaska żołądkowa skutecznym ratunkiem

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia otyłości jest opaska żołądkowa. Co więcej, wykorzystywana jest głównie u osób, które ze względu na solidne obciążenie różnymi chorobami nie kwalifikują się do większości operacji, które wiążą się z niebezpiecznym ryzykiem powikłań. Stosowanie się do zaleceń lalkarza i przyjmowanie jedynie dozwolonych pokarmów gwarantuje, aż sześćdziesięcioprocentową utratę masy ciała już w ciągu dwóch lat od przeprowadzenia jej. Konkurencyjność opaski z innymi metodami polega na możliwości odwrócenia zastosowanych zmian oraz ograniczeniu inwazyjności zabiegu do minimum.

Życie po zabiegu

Zmiana życia po zabiegu polega głównie na nauce nowych nawyków jedzenia, doborze zdrowej żywności oraz wprowadzeniu do codziennych zajęć aktywności fizycznej. Warto również pozostać w stałym kontakcie z lekarzem, który na bieżąco monitorował będzie postępy w leczeniu. Co ważne, aby efekt był trwały, a nowe warunki życia pozostały takie jak tuż po operacji już zalecane jest wsparcie i psychologa i najbliższych osób.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również