Koniec z impotencją, czas na sięgnięcie po leki z...
Problemem wielu mężczyzn jest impotencja, która może utrzymywać się przez długi czas, co niestety staje się frustrujące, obniża...
W jaki sposób działa Gripex
Gripex to lek złożony, zawierający takie substancje jak: dekstrometorfan, pseudoefedrynę i paracetamol. Różnią się one między sobą miejscem i sposobem działania. Paracetamol jest przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Hamuje on aktywność cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu oraz w rdzeniu kręgowym, która odpowiada za syntezę prostaglandyn. Paracetamol nie wpływa na krzepnięcie krwi, agregację jej płytek czy też na błonę śluzową żołądka.
Dekstrometorfan ma działanie przeciwkaszlowe, działając na ośrodek kaszlu, który znajduje się w rdzeniu przedłużony, Z kolei pseudoeferdyna wpływa na obkurczenie naczyń, zmniejsza przekrwienie czy obrzęk błony śluzowej w nosie, a więc udrażnia nos.
Substancje zawarte w leku Gripex szybko się wchłaniają, a stężenie paracetamolu we krwi, jest obecne w ciągu godziny od zażycia. Pseudoefedryna zaczyna działać w 30 minut (aż do 4 godzin). Dekstrometorfan uaktywnia się również do pół godziny i działa do 4 godzin. Substancje te przenikają do pokarmu kobiet karmiących piersią. Lek Gripex można zakupić bez recepty w aptece. Stosowany jest jako środek przeciwbólowy, na gorączkę i kaszel.
Dawkowanie leku Gripex
Gripex jest lekiem w postaci tabletek, które przyjmuje się doustnie. Lek stosuje się zgodnie z zaleceniem lekarza i na podstawie informacji zawartych w ulotce. Nie wolno przekroczyć zalecanej dawki leku, gdyż nie zwiększy to skuteczności, lecz może zaszkodzić życiu lub zdrowiu. Wszelkie wątpliwości trzeba konsultować z lekarzem. Ważne! Lek nie wolno podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.
Dawkować lek należy - w przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat, po 2 tabletki 3 lub 4 razy na dobę. Nie wolno stosować więcej niż 8 tabletek dziennie. Z kolei dzieci od 6 roku życia, mogą przyjąć 1 tabletkę 3 lub 4 razy na dobę, w tym przypadku nie przekraczać 4 tabletek na dobę.
Gripex - występowanie skutków ubocznych
Gripex, podobnie jak inne leki, może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych. Warto jednak pamiętać, że korzyści wynikające ze stosowania, są zwykle większe niż skutki uboczne. Działania niepożądane nie występują również u wszystkich osób, które przyjmują lek.
Po przyjęciu leku Gripex mogą wystąpić:
Towarzyszące działania niepożądane jakie mogą wystąpić to: nudności, wymioty oraz zaburzenia czynności wątroby (przedawkowanie paracetamolu może spowodować ostrą niewydolność wątroby, uszkodzenie lub martwicę wątroby), senność, zwiększenie ciśnienia tętniczego, zawroty głowy, omamy, zmęczenie, zwiększenie częstotliwości rytmu serca, zaburzenia hematologiczne.
Lek może spowodować utrudnianie w oddawaniu moczu, bolesność czy zatrzymanie moczu (zwłaszcza u mężczyzn, którzy mają problem z rozrostem gruczołu krokowego), a także kolka nerkowa, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych. kamica moczowa.
Możliwa jest też nadwrażliwość w postaci:świądu, wysypki, rumienia, obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, napadu astmy, reakcji anafilaktycznej, aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego.
Problemem wielu mężczyzn jest impotencja, która może utrzymywać się przez długi czas, co niestety staje się frustrujące, obniża...
Zakażenia różnymi bakteriami oraz stany zapalane pochwy są bardzo częstym schorzeniem wielu kobiet. Aby przeciwdziałać tym schorzeniom...
Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...
Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...