|   | 

Cyfryzacja w służbie zdrowia przynosi korzyści wielu osobom

Cyfryzacja w naszym życiu następuje coraz szybciej i wkracza na coraz większe obszary. Nic dziwnego w końcu rozwój technologii obecnie jest bardzo dynamiczny. To sprawia, że każdy chce korzystać z różnych udogodnień. Większość z nas coraz więcej czasu spędza w sieci i nie wyobraża sobie życia bez urządzeń nowoczesnej generacji. Obecnie trudno wyobrazić sobie bez nich życie i trudno wymienić branże, w których się nie pojawiają. Cyfryzacja zajmuje coraz większe obszary i nie omija również służby zdrowia, która przez długi czas się przed tym broniła. Ale czy dobrze postępowała?

Cyfryzacja w polskiej służbie zdrowia przyspiesza

Jak już wspomnieliśmy, polska służba zdrowia przez długi czas broniła się przed cyfryzacją, ale obecnie coraz bardziej przyspiesza w tej dziedzinie. Politycy chętnie przygotowują przepisy, które regulują kwestie związane z elektroniką w przychodniach i gabinetach lekarskich. Już coraz więcej osób dostrzega, że cyfryzacja może znacząco ułatwić funkcjonowanie ośrodków i wpłynie pozytywnie nie tylko na personel, ale też pacjentów. Jednak wprowadzenie nowoczesnych technologii do polskiej służby zdrowia stanowi też poważne wyzwanie. W końcu wprowadzone rozwiązania muszą być funkcjonalne, przyjazne dla obydwu stron, a także zapewniać bezpieczeństwo wrażliwych danych.

W jaki sposób nowoczesna technologia może zmienić polską służbę zdrowia?

Nowoczesna technologia w polskiej służbie zdrowia pojawiła się już jakiś czas temu. Obecnie w największym stopniu wpływa na rejestracje i zarządzanie dokumentami. Na rynku dostępnych jest już kilka systemów takich, jak http://e-rejestracja24.com.pl/oferta/,  które pomogą szybko rozliczyć się z NFZ. Można w nim również gromadzić i porównywać wszystkie dane, a także szybko sprawdzać, w jaki sposób przebiegały wcześniejsze etapy leczenia.

W najbliższym czasie cyfryzacja obejmie coraz większe obszary. Już nikogo nie dziwi fakt, że przy operacjach wykorzystuje się różne sztuczne narządy oraz roboty. Wszystko wskazuje również na to, że tradycyjne wizyty ulegną zmianom. W niedalekiej przyszłości zastąpią je wirtualne, a także szybko będziemy mogli przesyłać do przychodni wyniki różnych pomiarów, których dokonamy samodzielnie.

Jakie korzyści niesie cyfryzacja?

Cyfryzacja bardzo korzystnie wpłynie na życie pacjentów oraz personeli szpitali, klinik i przychodni. Dzięki wprowadzeniu rejestracji elektronicznych pracownicy szybko będą mogli odnaleźć wolne terminy i nie stracą czasu na wertowanie kalendarza. To sprawi, że łatwiej będzie im komunikować się z pacjentami. Będzie to także doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy zdecydowanie szybciej umówią się na wizyty u lekarza. Dodatkowo elektroniczne systemy ułatwią przechowywanie i segregowanie danych. W takiej sytuacji będzie można łatwiej zapanujemy nad dokumentacją i całym systemem przychodni. W dodatku coraz nowsze rozwiązania sprawią, że leczenie stanie się coraz bardziej efektywne i mniej kosztowe, a na wizyty nie będziemy musieli czekać miesiącami.


Artykuł sponsorowany

Zobacz również