|   | 

herbapect

Czym jest Herbapect?

Herbapect to syrop przeznaczony dla osób borykających się z uciążliwym kaszlem, pacjentów zmagających się z nieżytem górnych dróg oddechowych oraz mających problemy z odkrztuszaniem.

Jaki jest skład i działanie leku Herbapect?

W preparacie znajdują się następujące substancje czynne: wyciąg z ziela tymianku, sulfogwajakol oraz nalewka z pierwiosnka lekarskiego. Substancje te posiadają właściwości wykrztuśne, a także pomagają rozrzedzić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych.

W jakich sytuacjach stosować Herbapect?

Syrop wskazany jest w przypadku następujących dolegliwości: 

-uciążliwy kaszel suchy,
-nieżyt dróg oddechowych,
-utrudnione odkrztuszanie

Przeciwwskazania do stosowania leku Herbapect.

Preparat nie jest wskazany dla osób cierpiących na astmę oraz po podgłośniowym zapaleniu krtani u dzieci. Ponadto, leku nie powinny stosować osoby uczulone lub wykazujące nadwrażliwość na którąś z substancji aktywnych lub pomocniczych.

Uporczywy kaszel

Stosowanie leku - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość etanolu preparatu nie powinno podawać się dzieciom poniżej szóstego roku życia, pacjentom cierpiącym na choroby związane z nadużywaniem alkoholu, osobom z padaczką, kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią.

W przypadku pacjentów cierpiących na niektóre schorzenia oraz stosujących inne lekarstwa mogą wystąpić niepożądane interakcje. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednie dawkowanie lub zleci dodatkowe badania.

Z powodu zawartości sorbitolu, preparatu nie mogą również stosować pacjenci z wrodzoną nietolerancją fruktozy. 

Jak dawkować i stosować Herbapect?

Produkt leczniczy występuje w postaci syropu do podawania doustnego. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta:

-dzieci powyżej 6 lat oraz młodzież do 18. roku życia - 2,5 ml 3-4 razy dziennie

-dorośli - 5 ml 3-4 razy dziennie

Preparat należy przyjmować po jedzeniu. Nie wolno przekraczać zalecanej dziennej dawki, ani nie stosować leku dłużej niż 7 dni. W razie wątpliwości co do stosowania preparatu skonsultować leczenie z lekarzem lub farmaceutą.

Herbapect, a możliwe działania niepożądane.

Tak jak w przypadku każdego produktu leczniczego, również stosowanie preparatu Herbapect może być przyczyną wystąpienia działań niepożądanych. 

Do najczęstszych działań niepożądanych, które występują u niektórych pacjentów należą nudności oraz wymioty. W rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczyniowy Quinckego) spowodowana przez ziele tymianku.

Zobacz również

  • Apap czyli paracetamol w kapsułkach

    Jak preparat apap wpływa na nasz organizm i co ma w składzie? Aktywną substancją tego leku jest Paracetamol. Działa on przeciwgorączkowo...

  • Scorbolamid

    Scorbolamid powstał w wyniku połączenia trzech środków: kwasu askorbinowego, rutozydu oraz salicylamidu. Lek ten znajduje swoje zastosowanie...