|   | 

Na erekcję - jak sobie pomóc i co brać?

Problemy z erekcją dotyczą już około 1,5 mln Polaków i aż 150 mln mężczyzn na całym świecie. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele: od postępującej (negatywnej) roli stresu, przepracowanie, choroby układu moczowego, krążenia, prostaty, nieprzepracowane problemy psychiczne i traumy. Kiedy można wspomóc się lekami, a kiedy nie ma to najmniejszego sensu?

Erekcja - jak działa i skąd się biorą problemy?

Analogicznie, jak w przypadku żeńskiego podniecenia seksualnego, erekcja jest związana z napłynięciem do narządów rodnych (a właściwie do ciał plamistych prącia) krwi. W efekcie tego procesu dochodzi do uniesienia penisa i przyjęcia przez niego pozycji wzwodu, która umożliwia stosunek seksualny. Aby to się jednak stało spełnionych musi zostać kilka warunków. Po pierwsze, musi pojawić się bodziec (dotykowy, wzrokowy, słuchowy), który "zapracuje" na podniecenie mężczyzny. Czasami do obudzenia libido wystarczy sama świadomość zbliżającego się aktu, w innych przypadkach potrzebny jest dotyk partnerki oraz stymulacja narządów płciowych. Tutaj nie ma reguły. Po drugie, musi dojść do pobudzenia ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym oraz - w efekcie tego pierwszego - do poszerzenia tętnic. 

Już po tym skrótowym i uproszczonym przedstawieniu fizjologii erekcji, można się domyślać, że wszystkiego rodzaju urazy kręgosłupa, choroby mięśni przykręgosłupowych, problemy z układem krążenia negatywnie mogą wpływać na życie seksualne mężczyzny. To jednak nie wszystkie choroby, które należy uwzględnić, szukając przyczyny ewentualnych problemów. Należą do nich również: choroby układu moczowego, choroby prostaty, choroby nerek, wątroby, cukrzyca, choroba Parkinsona. 

Jak leczyć?

Problemy z erekcją - jeśli trwają przez dłuższy czas i powodują, że około 75% prób kończy się niepowodzeniem - wymagają konsultacji lekarskiej. Dla wielu mężczyzn to nadal duży problem i wielu z nich na siłę stara się kwestie erekcji marginalizować i zrzucać winę na inne okoliczności. Wizyta u urologa być może do najprzyjemniejszych nie należy, natomiast w pewnym momencie staje się koniecznością. Warto jednak pamietać, że często może ona w dość prosty sposób pomóc w eliminacji problemu. Jeśli bowiem przyczyną problemów z erekcją są choroby (takie jak: układu moczowego, krążenia, cukrzyca), to  z wykorzystaniem określonej terapii da się przywrócić mężczyźnie pełną sprawność seksualną. Czasem wystarczy zmiana leków, czasami dodatkowe tabletki. Wszystko jednak zaczyna się od badania i związanej z nim diagnozy. 

Co z psychiką?

Znaczenie chorób, takich jak cukrzyca czy choroby prostaty, dla osiągnięcia erekcji jest kluczowe u mężczyzn po 50. roku życia. Wtedy przyczyn problemów z erekcją należy upatrywać właśnie w zaburzeniach krążenia czy chorobach układu moczowego. Wcześniej natomiast przyczyna braku erekcji kryje się najczęściej w prowadzonym przez mężczyznę trybie życia. Zbyt duży stres, niehigieniczny tryb życia, przepracowanie, zbyt mała ilość snu - to wszystko rzutuje na życie seksualne i męskie libido. Równie istotnym czynnikiem mogą być problemy natury psychicznej, traumy, zbyt duże naciski ze strony partnerki.

Kiedy leki?

W przypadku większości chorób o podłożu fizycznym, mężczyzna może poprawić swoją potencję przyjmując leki na erekcję, między innymi te, które oferuje Apteka Kamagra. W większości są to leki, których działanie opiera się na zwiększonym napływie krwi do narządów płciowych. Aby leki, takie jak Kamagra, mogły w ogóle zadziałać, niezbędne jest podniecenie seksualne. Leków na erekcję nie powinno się mylić z afrodyzjakami. Zarówno przeznaczenie, jak i działanie mają inne. Działanie leków na erekcję utrzymuje się od kilku do nawet kilkunastu godzin. Warto jednak pamietać, że skuteczną pomoc są one w stanie przynieść przy problemach o podłożu fizycznym. Jeśli powodem problemów z libido jest psychika, stres czy traumy, potrzebne jest najpierw ich przepracowanie. 

 

Artykuł sponsorowany​

Zobacz również