|   | 

Implanty zębów - co warto o nich wiedzieć?

Piękny uśmiech jest we współczesnych czasach bardzo ważny. Nie tylko uśmiechnięci prezentujemy się od razu lepiej - milej, przyjaźniej - co przekłada się na nasze życie prywatne i zawodowe. Chodzi również i o to, że piękny uśmiech dodaje prestiżu danej osobie - oczywiście, o ile jest naprawdę zadbany. Niestety, mimo licznych, nowoczesnych środków i technologii, które mamy do dyspozycji, współczesny świat nieszczególnie sprzyja zachowaniu zębów w zdrowiu. Przede wszystkim to kwestia stresu, życia w ciągłym biegu oraz wszechobecnego cukru. Z czasem zresztą zęby same się osłabiają, psują czy wypadają - to nieuchronne, choć można to nieco odwlec w czasie dzięki genom i właściwej dbałości o zdrowie. Pomocą dla osób, które nieuchronnie - z jakiegoś powodu - straciły choćby częściowo uzębienie są implanty zębów. 

Czym dokładnie są implanty zębów?

Implanty stomatologiczne zakładane są pacjentom, którzy posiadają ubytki w swoim uzębieniu. Dzięki nim można je wypełnić, nie tylko sprawiając że uśmiech jest pełny i piękny, ale zapewniając także wygodę w codziennym życiu - na przykład podczas jedzenia. Warto wiedzieć, że pod pojęciem implantu rozumiemy sztuczny korzeń, który posiada wielkość naturalnego korzenia i który umieszcza się w dziąśle. To właśnie na tym implancie osadzony będzie sztuczny ząb. Przy tym jednak nie zawsze jest tak, że na jednym implancie musi być osadzony tylko jeden ząb - ich prawidłowe rozmieszczenie może sprawić, że choćby i na dwóch będzie się utrzymywać cała sztuczna szczęka. Oczywiście więc ostateczne decyzje i sam zabieg musi wykonać profesjonalista. Implanty zębów najczęściej wykonane są z tytanu, a sam sztuczny ząb - zwany koroną protetyczną - może być wykonany z wielu różnych tworzyw, na przykład wyróżniamy wersje ceramiczne czy metalowe. 

implanty zębowe

Jak wygląda zakładanie implantów zębów?

Zabieg wszczepiania implantów zębów w dziąsła nie jest wcale przeznaczony dla osób starszych, które utraciły zęby w naturalnym procesie starzenia. To propozycja również dla tych, którzy stracili zęba lub zęby w wyniku jakiegoś wypadku, urazu. Jest to zatem opcja również dla młodszych, którzy jednak utracili zęby stałe. Zabieg polega na wszczepieniu implantu, wkręceniu śruby gojącej, a następnie umieszczeniu na owej śrubie korony protetycznej, która będzie odpowiadała kształtem brakującemu zębowi. 

Implanty Zębów - Kraków 

Jeśli ktoś potrzebuje wszczepić implanty zębów, powinien wybrać solidnego specjalistę - tylko wówczas można mieć pewność, że cały zabieg będzie bezpieczny i zostanie właściwie wykonany. W Krakowie jest wielu specjalistów, którzy za rozsądną cenę przeprowadzą pacjenta przez wszystkie etapy leczenia i zakładania implantu. Warto poszukać trochę w przestrzeni internetowej i poczytać opinie mieszkańców Krakowa czy okolic - najlepiej można wówczas zapoznać się z jakością poszczególnych usług. Oczywiście, pod uwagę bierze się również i cenę, która jest zawsze podawana na głównej stronie danego gabinetu. Ceny mogą być różne - nie warto jednak decydować się koniecznie na najtańszą opcję. Liczy się przecież przede wszystkim profesjonalne wykonanie i uzyskany efekt!

Zobacz również