|   | 

Odstawienie alkoholu i zachcianki żywieniowe


Jednym z najczęstszych pytań zadawanych nam przez pacjentów jest to, czy istnieje jakiś szczególny alkohol detox żywności i napojów, które powinny być specjalnie spożywane lub unikać, aby pomóc wzdłuż procesu odzyskiwania.

Zwłaszcza jeśli przechodzisz przez program detoksu alkoholowego w domu, to często zdarza się, że wielu pacjentów siedzi w domu zastanawiając się, co najlepsze rzeczy, które mogą zrobić, aby pomóc w procesie może być.

Podczas gdy najprostszą odpowiedzią jest jeść tak zdrowo, jak to możliwe i unikać zbyt dużo soli, cukru i tłuszczu, istnieje mnóstwo rzeczy dzieje się wewnątrz ciała, gdy idziesz przez wycofanie, i uzupełnianie właściwych składników odżywczych może z pewnością sprawi, że rzeczy iść łatwiej na ciebie.

W rezultacie zebraliśmy listę 10 najlepszych alkohol detox żywności do jedzenia, aby rzeczy tak łatwo, jak to możliwe podczas odzyskiwania od uzależnienia od alkoholu.

Znajdziesz te trochę dalej, ale najpierw:

Jest to dość powszechne dla odzyskania alkoholików rozpaczliwie pragnienie cukru do punktu, że walczą jeść nic innego.

Często rzeczy, takie jak zaburzenia równowagi neuroprzekaźników, wahania zawartości cukru we krwi, lub po prostu uzależniające osobowości są winni.

Realistycznie rzecz biorąc, jest to prawdopodobnie kombinacja wszystkich powyższych czynników, ponieważ mózg i ciało walczą o pokonanie uzależnienia i zaczynają szukać innych źródeł serotoniny i innych "dobrych" substancji chemicznych.

Oczywiście, te same substancje chemiczne mogą powodować ponowne pragnienie picia, co z oczywistych powodów może być poważnym problemem dla byłych alkoholików. Nawet jeśli alkohol nie jest już w systemie, pragnienie może być kontynuowane z powodu tych zaburzeń równowagi.

Jeśli niedawno rzuciłeś picie lub narkotyki lub przechodzisz wycofanie w domu i regularnie doświadczasz któregoś z poniższych objawów, możesz mieć niedobór serotoniny:

  • Zachcianki na słodkie przysmaki
  • Zachcianki na węglowodany i słodycze, szczególnie wieczorem lub w nocy
  • Depresja lub niepokój
  • Ataki paniki
  • Bezsenność

Zachcianki na słodkie smakołyki może być tak samo łatwo być pragnienie kawy, narkotyków, węglowodanów - chodzi o to, że gdy organizm przestaje otrzymywać serotoniny impuls jest uzależniony, będzie starał się znaleźć go przez inne miejsca, powodując te skrajne pragnienia.

W tym sensie, przechodząc przez alkohol i detox żywności śmieci jest prawdopodobnie najszybszym sposobem, aby przezwyciężyć objawy odstawienia.

Więcej na temat detoksu alkoholowego przeczytasz na https://alkoholizmkrakow.pl/detoks-alkoholowy-krakow/b_nyfr

Odstawienie alkoholu: Żywność, której należy unikać

Niestety, najważniejsze pokarmy, których należy unikać podczas przezwyciężania objawów odstawienia alkoholu to tłuste, tłuste potrawy i zbyt dużo cukru.

Przede wszystkim, regularne spożywanie alkoholu niszczy niektóre witaminy w organizmie, prowadząc do niedoborów witaminy B6, tiaminy, kwasu foliowego i innych.

W rezultacie musisz jeść bardzo dobrze, z dużą ilością owoców, warzyw i innych pokarmów bogatych w składniki odżywcze, aby zbudować swoje zapasy ponownie i utrzymać organizm w zdrowiu wystarczającym do walki z objawami odstawienia.

Innym powodem, dla którego należy unikać spożywania zbyt dużej ilości cukrowych lub tłustych pokarmów jest ten, o którym wspomnieliśmy powyżej.

W okresie doświadczania odstawienia i przez jakiś czas po nim, twoje ciało jest spragnione serotoniny. Dając się do niego zbyt często może po prostu spowodować jeden nałóg, aby stać się inny, jak się uzależnić się od uzyskania serotoniny z innego źródła całkowicie.

Jedzenie zdrowej żywności i upewniając się, że nie jeść zbyt dużo śmieci sprawia, że to nie problem, podczas gdy utrzymanie ciała zdrowe - z tym pamiętać, dlaczego nie zrobić?

Odstawienie alkoholu: Najlepsza żywność

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego tak ważne jest unikanie zachcianek na śmieci, jakie pokarmy pomagają podczas detoksykacji alkoholowej w domu?

Przyjrzyjmy się najlepszym pokarmom, które możesz jeść, aby pomóc Ci pozostać odżywionym i pełnym energii, podczas gdy Twoje życie wróci na właściwe tory!

W nieszczególnej kolejności:

Jagody

Jagody, takie jak borówki, truskawki, maliny itp. dostarczają zastrzyk zdrowych, naturalnych cukrów, które pomagają zwalczać apetyt na śmieci i nasycają, ale są również pełne wielu witamin i minerałów.

W rezultacie, jagody są świetnym sposobem na podjadanie przez cały dzień bez żadnych negatywnych skutków, które zwykle się z tym wiążą!

Całe ziarna

Pełne ziarna są bogate w błonnik, który jest niezbędny dla organizmu podczas przechodzenia przez okres odstawienia.

Błonnik nie tylko dłużej się trawi, przez co zmniejsza uczucie głodu, ale także powoli uwalnia cukry, utrzymując poziom cukru we krwi na stałym poziomie i pomagając zapobiegać wahaniom nastroju.

Jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że pełne ziarna są bogate w węglowodany, masz zdrową i korzystną rodzinę produktów, które powinieneś spróbować zjeść przynajmniej raz dziennie, jeśli to możliwe.

Zielone warzywa

Zielone warzywa są jednymi z najbardziej korzystnych pokarmów, które można jeść w każdej chwili, więc nie jest zaskoczeniem, że są one również jednym z najlepszych pokarmów dla detox alkoholu!

Zielone warzywa, takie jak brokuły, szparagi i sałata rzymska są bardzo bogate w witaminę B. Ponieważ alkoholizm może powodować niedobór witaminy B, należy dążyć do jedzenia tych warzyw tak regularnie, jak to możliwe, aby zacząć budować swoje zapasy żywieniowe z powrotem.

Warto również zwrócić uwagę na zielone liście, takie jak pietruszka i szpinak - zawierają one dużo L-glutaminy, która hamuje ochotę na cukier i alkohol.

Uważaj jednak, ponieważ gotowanie L-glutaminy niszczy ją, więc powinieneś jeść te warzywa tylko na surowo, jeśli szukasz tej korzyści specjalnie.

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne pomaga zwalczać pragnienia i może nawet zwiększyć apetyt, co jest bardzo pomocne, jeśli objawy nudności spowodowane przez wycofanie utrudniają jedzenie.

Jeszcze lepiej, pieprz cayenne może pomóc w zmniejszeniu nudności, więc dodawanie go do posiłków regularnie może sprawić, że wcześniej wstaniesz i zaczniesz normalnie jeść.

Tłuste ryby

Witamina D jest kolejnym składnikiem odżywczym, który prawdopodobnie będzie niski i należy odbudować swoje zapasy, a zdrowe tłuszcze są doskonałym sposobem, aby pomóc zaspokoić swoje pragnienia śmieci, podczas gdy nadal jeść zdrowo i uniknąć znacznych minusy jedzenia dużo tłuszczów.

Na szczęście tłuste ryby, takie jak makrela i łosoś, są bogate zarówno w witaminę D, jak i zdrowe tłuszcze, takie jak omega-3.

Ponadto, są one niezwykle bogate w białko, które pomaga organizmowi odzyskać siły po uszkodzeniach i daje uczucie sytości po posiłku - wszystko to sprawia, że są one doskonałym, regularnym dodatkiem do diety.

Nasiona słonecznika

Ziarna słonecznika podnoszą poziom dopaminy.

Jest to niskie lub zderzenia dopaminy, która jest jedną z głównych przyczyn głodu alkoholu w odzyskaniu alkoholików, więc podnoszenie ich jest doskonałym sposobem, aby chronić się przed tymi pragnieniami.

Nie tylko to, ale nasiona w ogóle, od nasion konopi i i pestek dyni do nasion słonecznika, są niesamowite detox żywności, które są wysokie w błonnik i składniki odżywcze, ale niskie w cukier i tłuszcze.

Kto wiedział, że skromne nasiona słonecznika może zrobić tak wiele dobrego!

Pokarmy bogate w cynk

Cynk jest naturalnym uzdrowicielem, czyniącym cuda dla takich rzeczy jak rany i układ odpornościowy.

W rezultacie, będzie on ogromną pomocą w procesie rekonwalescencji i pomoże Twojemu ciału szybciej wrócić do normalnego funkcjonowania.

Niektóre pokarmy, które są bogate w cynk to wołowina, fasola i orzechy, więc staraj się je włączyć do swojej diety, kiedy tylko jest to możliwe.

Zobacz również